Srebro koloidalne wykorzystywane jest w między innymi w dermatologii, kosmetologii i medycynie naturalnej. Chętnie korzystają z niego osoby, które mają problemy skórne. Dowiedz się, jakie właściwości i zastosowanie ma srebro koloidalne. Czy stosowanie srebra koloidalnego jest bezpieczne?
Czym jest srebro koloidalne?
Niejonowe nano-srebro koloidalne jest niejednorodną mieszaniną, która zawiera nierównomiernie rozproszone cząsteczki srebra. Nierozpuszczalne cząsteczki srebra są bardzo małe – ich wielkość nie przekracza 5 nm, podczas gdy wielkość wirusa wynosi od 20 do 300 nm, a bakterii aż 200 do 80000 nm.
Srebro koloidalne – właściwości
Srebro koloidalne działa antybakteryjnie, antygrzybicznie i przeciwwirusowo. Dzięki niewielkim rozmiarom cząsteczki srebra przenikają do patogenów i niszczą je w zaledwie kilka minut. Te same cząsteczki srebra pomagają także w regeneracji organizmu po ataku wirusów, bakterii czy grzybów. Wspierając proces tworzenia się nowej tkanki nabłonkowej w nowych komórkach, przyspiesza ich namnażanie się. Nowe komórki szybciej zastępują miejsca komórek zniszczonych wcześniej przez patogeny.
Warto również zwrócić uwagę na fakt, że bakterie, wirusy i grzyby nie potrafią się uodpornić na srebro. Srebro koloidalne jest więc skuteczne bez względu na mutacje chorobotwórczych mikroorganizmów.
Srebro koloidalne – zastosowanie
Niejonowe nano-srebro koloidalne najczęściej wykorzystywane jest w kosmetologii i dermatologii, stosunkowo często także w okulistyce. Srebro koloidalne dezynfekuje rany oraz przyspiesza regenerację naskórka, zwalcza także infekcje.
Srebro koloidalne – zastosowanie:
- Trądzik, trądzik różowaty
- Łojotok
- Opryszczka
- Egzema
- Łuszczyca
- Liszajec zakaźny
- Grzybica skóry
- Atopowe zapalenie skóry
- Skaleczenia i otarcia
- Oparzenia, oparzenia słoneczne
- Podrażnienia skóry po goleniu
- Podrażnienia skóry po zabiegach laserowych
Srebro koloidalne należy stosować zewnętrznie. Nasączonym srebrem koloidalnym wacikiem przemywamy skórę, którą chcemy odkazić i zregenerować. Kurację warto wesprzeć, stosując preparaty zawierające srebro koloidalne: żele do mycia twarzy, kremy na dzień i na noc czy maseczki oczyszczające.
Tagi: srebro koloidalne – zastosowanie, srebro koloidalne na twarz, srebro koloidalne niejonowe
2 thoughts on “Srebro koloidalne – zastosowanie i właściwości niejonowego nano-srebra koloidalnego”