Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty – co trzeba kupić, zanim rozpocznie się rok szkolny?

lego latarnia morska

Przełom sierpnia i września to dla rodziców czas, gdy trzeba zmierzyć się z niemałymi wydatkami. Niektórych nie można uniknąć, innych nie warto unikać, a jeszcze inne można ograniczyć. Jak poradzić sobie z dużymi wydatkami przed rozpoczęciem roku szkolnego? Co musi znaleźć się w szkolnej wyprawce?

Niezbędne artykuły szkolne dla każdego pierwszoklasisty

Jeśli do pierwszej klasy wysyłamy nasze pierwsze dziecko, warto wcześniej zasięgnąć rady, co tak naprawdę będzie potrzebne naszemu dziecku. Promocje i wyprzedaże w sierpniu kuszą, by zaopatrzyć nasze dziecko we wszystkie niezbędne artykuły szkolne, jednak nie wszystko może okazać się mu potrzebne.

Pierwszoklasiście na pewno przyda się:

  • Wygodny plecak lub tornister
  • Piórnik i wyposażenie piórnika – długopis, ołówki HB, H i B, gumka do ścierania, temperówka, linijka
  • Zestaw kredek ołówkowych
  • Klej w sztyfcie i nożyczki
  • Cienkie zeszyty: w trzy linie, w kratkę i gładkie
  • Blok rysunkowy i blok techniczny
  • Bibuła, farby plakatowe, 2 rodzaje pędzli
  • Papier kolorowy

Kupując rzeczy z listy, możemy być pewni, że wszystkie zostaną wykorzystane – jeśli nie w pierwszym miesiącu roku szkolnego, to w na pewno w następnych miesiącach. Pamiętajmy także o stroju galowym, w którym dziecko przywita nowy rok szkolny oraz o butach na zmianie. Z kupnem stroju na wf wstrzymaj się do momentu, kiedy nauczyciel nie sprecyzuje swoich wymagań.

Zabawki i książeczki edukacyjne w promocjach

Sierpień to także doskonały moment, by kupić dziecku inne akcesoria – zabawki czy książeczki, które posłużą mu przez cały rok. Bardziej przewidujący rodzice kupują gry i zabawki, chowają głęboko do szafy i wręczają je dzieciom na Gwiazdkę.

Gry planszowe Kraina Lodu, klocki Lego Latarnia Morska czy cała seria Lego Friends w promocyjnych cenach to gotowy pomysł na prezent nie tylko na Boże Narodzenie, ale i na każdą inną okazję. Warto w innych miesiącach odkładać niewielkie kwoty, by w gorącym okresie przed rozpoczęciem roku szkolnego kupić potrzebne akcesoria szkolne i zabawki w najlepszych cenach.

Na promocje warto też polować w sklepach internetowych – kupując całą wyprawkę, zakupy z kosztami przesyłki i tak wyjdą nas taniej niż w większości sklepów stacjonarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *