Salon w nowej odsłonie

Salon w nowej odsłonie

Czy też macie tak, że co jakiś czas, kiedy patrzycie na swój dom, nachodzi Was ochota i potrzeba wielkich zmian? Zasłony już zbrzydły, a kolor o uroczej nazwie „pachnąca orchidea” lepiej chyba jednak wyglądał na puszcze, niż na ścianach pokoju. I to ten moment, w którym chcesz ruszyć na poszukiwanie nowych, lepszych barw, które upiększą wnętrze domu. Niestety, równocześnie kiedy łapiesz inspiracje do otwartej głowy, łapiesz się też za portfel. Bo wizja pięknego salonu jest kusząca, niestety w przeciwieństwie do pustego portfela.

Przemyśl wszystko

Dlatego warto w sposób przemyślany zaplanować strategię zmian. Oblicz na jaki koszt możesz sobie pozwolić, wówczas będzie Ci łatwiej sporządzić listę zakupów i ściśle określić na jakie zmiany wystarczy Twój budżet. Kiedy już wiesz, ile przeznaczasz na metamorfozę, zastanów się, które z elementów uważasz za konieczne do zmian. Być może sytuacja nie jest wcale taka beznadziejna jak Ci się wydaje.

Charakterna zmiana

W kwestii zmian wystroju to każdy przypadek wymaga indywidualnego rozpatrzenia. Czasami wystarczy niewielka kosmetyka – zmiana zasłon, koloru jaśków czy doniczek potrafi zdziałać cuda. Są jednak sytuacje, kiedy to nie wystarcza, albo po prostu chcemy troszkę zaszaleć. W takim przypadku oryginalnym rozwiązaniem będzie fototapeta. Niekoniecznie musi przedstawiać plażę lub romantyczny pejzaż. Obecnie można wybierać w bardzo zasobnych bazach zdjęć. Fototapetę możecie zamówić przez internet np. tutaj: http://www.fotonarame.pl/. Taka oryginalna ozdoba z pewnością nie zostanie niezauważona i doda charakteru nawet najnudniejszemu wnętrzu.

Posted in

8 komentarzy


 1. Ja się właśnie szykuję do remontu salonu. Mam nadzieję, że pójdzie mi to sprawnie i szybko

  Odpowiedz

  1. Dlatego właśnie ja zawsze maluję ściany na biało. Biały się nie nudzi, ściany można ozdobić dodatkowymi akcesoriami, takimi jak obrazki czy zdjęcia. Uważam, że to najbardziej neutralny i najwygodniejszy kolor jeśli chodzi o ściany.

   Odpowiedz

   1. A ja regularnie maluję po prostu i za każdym razem zmieniam kolor. Malować i tak trzeba regularnie bo ściany się brudzą. Więc wypadałoby je regularnie odświeżać.

    Odpowiedz

    1. No ale powiem Ci, że mi jakoś biały i tak najbardziej odpowiada. Może dlatego, że mam dużo dekoracji na ścianach i od białego koloru najbardziej odbijają 🙂


     http://lbg.waw.pl/

     Odpowiedz

 2. Do tego wielkich środków pieniężnych nie potrzeba. Kupujesz albo to co się Ci podoba albo to co widzisz na wystawkach czy katalogach wnętrz.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *