Oszczędzanie prądu

Oszczędzanie prądu

Oszczędzanie prądu

Ceny energii elektrycznej w Polsce są jednymi z najwyższych w Europie. Rachunki ciążą na kieszeniach mieszkańców. Niezależnie od obranego dostawcy i taryfy, nasze rachunki i tak są najwyższe. W jaki sposób możemy zaoszczędzić na prądzie?

Korzystne rady

Realną oszczędnością jest korzystanie z urządzeń takich jak pralki, zmywarki w czasie trwania oferty nocnej, kiedy stawki za zużycie prądu są znacznie niższe. Nie należy nastawiać niepełnej pralki, ani niepełnej zmywarki, takie zachowanie generuje naprawdę wysokie koszty. Należy również wymienić żarówki na ledowe, energooszczędne, dzięki którym ograniczycie pobór prądu. Dbajcie o to, by Wasze telewizory i komputery, kiedy są nieużywane, były wyłączone, a ładowarki do komputerów nie były podłączone do gniazdek. Wszystkie działania związane z oszczędnością na energii elektrycznej związane są z nawykami, z przyzwyczajeniami, które najtrudniej jest zmienić. Należy przede wszystkim wyłączać urządzenia, z których obecnie nie korzystamy. Pozostawianie drukarki, telewizora, czy wieży w stanie czuwania, bowiem wtedy pobierają one spore ilości prądu. Podobnie jest z ładowarkami do telefonu, o których zapominamy i na stałe mam podłączone kable do gniazdek.

Jeśli jednak nie uda Ci się zmienić szkodliwych nawyków, a nowoczesne żarówki nie przekonają Cię swoją barwą światła (i ceną), to może warto pomyśleć o inwestycji w panele fotowoltaiczne? Po 7-8 latach inwestycja w najmniejsze zestawy solarów powinna Ci się zwrócić, sprawdźcie u dostawców takich jak solarx.pl.

3 komentarze


  1. właśnie buduję swój dom, pierwszy, wspaniały, dwupiętrowy. Zastanawiam się czy rzeczywiście warto inwestować w takie panele czy szyby fotowoltaiczne… Niby oszczędność jest, ale inwestycja też niemała. Czy komuś z Was naprawdę opłaciły się taki panele??

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *