Coraz większa zachorowalność na nowotwory, a także utrzymująca się na wysokim poziomie zachorowalność na miażdżycę i chorobę wieńcową sprawiają, że wciąż poszerza się działania, mające na celu zachęcić palaczy do porzucenia nałogu. Coraz więcej osób deklaruje, że chce rzucić palenie, ale niewielu osobom udaje się to za pierwszym podejściem. Statystycznie palenie rzucamy dopiero za siódmym razem, dlatego zanim przystąpimy do działania, powinniśmy zastanowić się, jak skutecznie rzucić palenie, by zwiększyć swoje szanse w walce z nałogiem. Podpowiadamy, co zrobić, by rzucanie palenia było możliwie najłatwiejsze.
Rzucanie palenia domowymi sposobami
Jeśli na co dzień mamy dość silną wolę, możemy spróbować rzucić palenie, wykorzystując kilka prostych trików. Zastanówmy się, w jakich momentach najbardziej chce nam się palić. Poranna kawa, stres czy spotkania towarzyskie to okazje do wręcz odruchowego sięgania po kolejnego papierosa. Warto więc zmienić nawyki. Poranną kawę zastąpmy mocną herbatę, a pierwszy kubek ulubionego napoju wypijmy dopiero w pracy, kiedy łatwiej będzie nam odwrócić uwagę od papierosów. Uprzedźmy swoich znajomych, że rzucamy palenie i podczas wspólnego wyjścia na drinka znajdźmy sobie zajęcie, które skutecznie odwiedzie nas od sięgnięcia po papierosa. W miarę możliwości ograniczmy także sytuacje stresowe, a w chwilach, gdy się to nie udaje, stosujmy techniki relaksacyjne – krótki spacer, joga czy ściskanie piłeczki naprawdę działa!
Jak skutecznie rzucić palenie z pomocą specjalistów?
Osoby, którym trudno wytrwać w postanowieniach dłużej niż jeden dzień, mogą skorzystać z pomocy specjalisty. Lekarz pierwszego kontaktu wskaże nam, jakimi środkami możemy zmniejszyć chęć zapalenia, a na specjalnej infolinii poznamy szczegóły, dzięki którym rzucanie palenia pójdzie nam nieco łatwiej.
Pamiętajmy, że dostępne bez recepty środki, które ułatwiają rzucanie palenia, oddziałują na nasz organizm. Jeśli chcemy sięgnąć po Desmoxan lub inny preparat, skonsultujmy nasz zamiar z lekarzem. Dowiemy się, czy substancje w nich zawarte nie zaburzają działania innych leków, które bierzemy na co dzień lub czy ich stosowanie nie jest wskazane z innych powodów.
Skuteczne rzucanie palenia dzięki biorezonansowi
Biorezonans to urządzenie wykorzystywane w gabinetach medycyny naturalnej, dzięki którym możliwa jest diagnostyka i skuteczne zwalczanie wielu dolegliwości, takich jak alergie czy właśnie nałóg nikotynowy. Na konsultacji specjalista wyjaśni, na czym polega zabieg biorezonansem i jak należy się niego przygotować.
Ostatniego papierosa palimy przed zabiegiem, na który zabieramy niedopałek. Resztka papierosa zostaje umieszczona w aparacie, który podczas zabiegu wytwarza fale wyciszające głód nikotynowy. Pacjent staje bosymi stopami na elektrodach, kolejne bierze w dłonie. Biorezonans oprócz wygaszania głodu nikotynowego przyspiesza proces detoksykacji. Tuż po zabiegu nasz organizm zaczyna w szybkim tempie pozbywać się toksyn, dlatego po wyjściu z gabinetu należy wypić 1,5 litra wody. Również w następnych dniach po zabiegu należy pić więcej wody, by dobrze nawodnić organizm i ułatwić wydalanie toksyn. Rzucanie palenia metodą BRT jest bardzo skuteczne, a palacze znacznie szybciej stają się wolni od nałogu niż w przypadku rzucania palenia domowymi sposobami.
Rzucanie palenia jest dużym wyzwaniem dla zdecydowanej większości palaczy. Jednak podjęty trud bardzo się opłaca. Już po 24 godzinach od wypalenia ostatniego papierosa płuca zaczynają się oczyszczać, po 3 dniach organizm pozbywa się resztek tytoniu, a po 5 latach od rzucenia nałogu ryzyko zachorowania na raka płuc, jamy ustnej przełyku i krtani zmniejszy się aż o połowę. Zawalcz o swoje zdrowie i zacznij rzucać palenie właśnie teraz!
Artykuł powstał przy współpracy z producentem urządzeń elektrycznych Enso Electronics.