Montaż elementów THT to technologia specjalnego montowania podzespołów elektronicznych. Jest ona niezwykle efektywna, a przy tym koszty pracy nie są wysokie. Taki montaż można wykorzystać nawet podczas budowy własnego projektu elektronicznego. Czas dowiedzieć się więcej na jej temat i poznać zalety takiego rozwiązania.
Montaż elementów THT – najważniejsze informacje
Montaż elementów THT jest określany mianem montażu przewlekanego. W tym przypadku wykorzystuje się elementy elektroniczne THT, wśród których możemy wymienić rezystory, tranzystory czy też kondensatory. Wyposażone są one w specjalne wprowadzenia, przez które przewleka się płytki elektroniczne na drugą stronę. Podczas lutowania elementów musicie pamiętać, by wcześniej wygiąć obie nóżki elementu i przełożyć go przez dedykowane do tego otwory.
Jeżeli wybierzecie montaż THT, to na stronie płytki PCB znajdują się pola lutownicze. Wszystkie obwódki wykonane są z materiału, który można łatwo lutować. Gdy już dokonacie lutowania, musicie odciąć nadmiarowe nóżki. Taki montaż można wykorzystać między innymi w urządzeniach amatorskich. Choć sprawdzą się też do wykonania tranzystorów. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat montażu elementów THT, sprawdźcie ofertę na stronie: https://messer-smt.eu/montaz-elementow-przewlekanych-tht/.
Zalety montażu THT
Montaż THT ma wiele zalet. Otóż dzięki niemu możecie stworzyć elementy elektroniczne w pełni samodzielnie i na własne potrzeby. Koszt takiego montażu nie jest wysoki, bo często nie trzeba stosować bardzo zaawansowanych technologicznie urządzeń. Warto też zauważyć, że taki montaż stosuje się w przemyśle, a także wszędzie tam, gdzie jest zapotrzebowanie na podzespoły o większej mocy. Dzięki THT można uzyskać duże urządzenia w przeciwieństwie do montażu powierzchniowego. Choć trzeba zdawać sobie sprawę, że czas produkcji jest dłuższy niż w przypadku montażu powierzchniowego. Artykuł powstał we współpracy z firmą MESSER oferującą profesjonalny montaż SMD i THT: messer-smt.eu.
Fot. Shutterstock