Odwodnienie organizmu prowadzi do wielu chorób, jest przyczyną osłabienia i złego samopoczucia. Nie bez przyczyny mówimy, że woda to życie. Każdego dnia dorosły człowiek powinien wypijać co najmniej 2 litry wody. W okresie upałów ilość wypijanej wody powinniśmy zwiększyć dwukrotnie.
Warto wiedzieć, jaką wodę i w jaki sposób należy pić, by nawodnić organizm. Dowiedz się więcej o filtrowaniu wody i poznaj fakty i mity o butelkach filtrujących.
Mity o butelkach filtrujących
- Butelki filtrujące są jednorazowe – mimo coraz większej świadomości konsumentów, wiele osób wciąż myśli, że butelki te są albo jednorazowe, albo krótko nam posłużą. Mylący może być fakt, że butelki filtrujące wykonane są z tworzywa PET. Butelki Dafi czy Brita są produktami przeznaczonymi do wielokrotnego użytku. Należy je regularnie myć i raz w miesiącu wymieniać filtr węglowy. Zadbana butelka może posłużyć nam przez bardzo długi czas.
- Z butelki filtrującej mogą przenikać szkodliwe substancje – należy wybierać butelki z oznaczeniem BPA Free – plastikowe naczynia z tym oznaczeniem są bezpieczne dla konsumentów. Butelki Dafi czy Brita są wolne od szkodliwych substancji, w przypadku kontaktu z wodą nie dochodzi do migracji składników PET do cieczy nawet przy zginaniu tworzywa, wystawianiu butelki na słońce czy przechowywaniu butelki w temperaturze powyżej 30 stopni.
- Butelki filtrujące zawierają szkodliwy bisfenol A – dzięki licznym regulacjom prawnym i kontrolom ich przestrzegania, w żadnej butelce filtrującej wodę nie może być szkodliwego bisfenolu czy ftalanów. Butelki filtrujące należy kupować u sprawdzonych dostawców, czytając dokładnie oznaczenia na butelkach.
- Woda z butelki filtrującej jest pozbawiona minerałów – woda filtrowana nie jest zdemineralizowana – mimo procesu filtracji w wodzie pozostają w niej cenne składniki takie jak magnez, potas. Filtr węglowy usuwa tylko szkodliwe związki organiczne takie jak np. chlor.
Fakty o butelkach filtrujących
- Dzięki możliwości szybkiej filtracji mamy dostęp do czystej wody praktycznie w każdym miejscu!
- Butelka filtrująca wykonana jest z tworzywa poddawanego recyklingowi – jest bezpieczna dla Twojego zdrowia i przyjazna dla środowiska.
- Woda w butelce filtrującej jest zawsze świeża – butelkę powinniśmy myć tak samo często jak szklankę, z której pijemy. Dzięki temu mamy kontrolę nad tym, czy woda jest świeża. Po napełnieniu butelki, wodę należy spożyć w przeciągu 12 h, następnie butelkę umyć i ponownie napełnić wodą.
- Butelki filtrującej nie powinniśmy myć w zmywarce ani wyparzać. Butelki filtrujące Dafi czy Brita należy myć ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń. Butelki te wykonane są z dość miękkiego tworzywa – dzięki temu ich przenoszenie jest łatwiejsze. Pod wpływem zbyt wysokich temperatur może zmienić się kształt butelki.
- Filtr węglowy w butelce filtrującej jest naturalny i bezpieczny dla zdrowia człowieka. Taki filtr składa się z węgla aktywnego, sprasowanego pod dużym ciśnieniem. To naturalny składnik pozyskiwany ze spalania łupin orzechów kokosowych. Ten sam rodzaj węgla stosujemy jako lekarstwo (dostępne w aptekach) przy problemach układu pokarmowego!
Pamiętaj, by nawadniać organizm czystą wodą, pozbawioną chloru i szkodliwych związków organicznych. Korzystaj z wody kranowej kiedy tego potrzebujesz. Kup dla siebie i swojej rodziny podręczne butelki filtrujące z naturalnym filtrem węglowym!
Tagi: butelki filtrujące, butelka filtrująca, butelka filtrująca Dafi, butelka filtrująca Brita, filtr węglowy w butelce filtrujące, butelki filtrującej, prawdy i mity o butelkach filtrujących