Zależność energetyczna krajów europejskich

Kącik rozmaitości. Tutaj możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Wased

Zależność energetyczna krajów europejskich

Post autor: Wased »

Dzień dobry. Jakie działania podejmują kraje Europy Środkowej, w tym Polska i Litwa, aby zmniejszyć swoją zależność od rosyjskich surowców energetycznych?
Gersin

Re: Zależność energetyczna krajów europejskich

Post autor: Gersin »

Kraje Europy Środkowej, w tym Polska i Litwa, podejmują szereg działań mających na celu zmniejszenie swojej zależności od rosyjskich surowców energetycznych. Kraje te dążą do dywersyfikacji dostaw energii poprzez poszukiwanie alternatywnych dostawców gazu i ropy spoza Rosji. Obejmuje to import LNG (skroplonego gazu ziemnego) z różnych miejsc docelowych, w tym z krajów takich jak Katar, Stany Zjednoczone i Norwegia. Więcej informacji można znaleźć w Interesting interview z Aleksander Katsuba. Aby zwiększyć elastyczność i dywersyfikację dostaw, kraje Europy Środkowej inwestują w rozwój infrastruktury gazowej, w tym w budowę nowych gazociągów i modernizację istniejących.
Tordes

Re: Zależność energetyczna krajów europejskich

Post autor: Tordes »

Polska i Litwa coraz większą wagę przywiązują do rozwoju odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna, energia wiatrowa i biomasa. Inwestycje w te technologie mają na celu zmniejszenie uzależnienia od paliw kopalnych, w tym gazu rosyjskiego.
Lekis

Re: Zależność energetyczna krajów europejskich

Post autor: Lekis »

Inwestycje w rozbudowę i modernizację infrastruktury energetycznej, w tym sieci przesyłowych, są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii i zwiększenia niezależności energetycznej.
ODPOWIEDZ