Klocki lego w jaskini nietoperza

Klocki lego w jaskini nietoperza

W 2014 roku do kin na całym świecie trafił film „The Lego Movie” w reżyserii Phila Lorda i Christophera Millera. Głosów w oryginalnej, amerykańskiej wersji językowej żółtym (i nie tylko!) ludzikom udzielili między innymi Chris Pratt, Will Ferrell, Elizabeth Banks, Liam Neeson i Morgan Freeman. Rewelacyjne przyjęcie filmu przez widzów i krytyków sprawiło, że na całym świecie zarobił on około pół miliarda dolarów. Wygrał m.in. nagrodę BAFTA, nagrodę Saturn i Critics’ Choice Movie Award dla najlepszego filmu animowanego. Dużą popularność odniosła także napisana na potrzeby filmu piosenka wykonana przez duet sióstr bliźniaczek Tegan and Sara oraz zespół The Lonely Island. Utwór „Everything Is Awesome” (w polskiej wersji językowej „Życie jest czadowe”) otrzymał między innymi nominację do Oscara za najlepszą oryginalną piosenkę filmową.

„Lego: Przygoda” to animacja oparta przede wszystkim na linii klocków LEGO City, opowiadająca historię zwykłego ludzika LEGO o imieniu Emmet, który dziełem przypadku staje się ważnym elementem ruchu oporu działającego w krainie klocków. Przeciwko czemu ten opór? Przeciwko klejowi! A dokładnie przeciwko pomysłowi tyranicznego Lorda Biznesa, znanego także jako Prezes Biznes i Wszechmocny, który chce, żeby wszystkie klocki zostały ze sobą sklejone – na zawsze! Czy Emmetowi Brickowskiemu i ruchowi oporu udało się wygrać z lepkimi planami Lorda Biznesa? O tym najlepiej przekonajcie się sami. Nie jest jednak tajemnicą, że w całej tej sytuacji wygrał… Batman! Ten słynny człowiek-nietoperz, czy raczej ludzik-nietoperz, w swoim klockowym wydaniu w ekspresowym tempie podbił serca widzów na całym świecie. Ta mroczna postać, której głosu w „Lego: Przygoda” użyczył Will Arnett, doczekała się swojego własnego filmu, który na ekrany kin wejdzie w 2017 roku.

„The Lego Batman Movie” wyreżyserował Chris McKay, a w oryginalnej wersji językowej głosów bohaterom poza Arnettem użyczą m.in. Zach Galifianakis (The Joker), Michael Cera (Robin), Rosario Dawson (Batgirl), Ralph Fiennes (Alfred), Mariah Carey (burmistrz McCaskill) i Jenny Slate (Harley Quinn). O szczegółach fabuły wiadomo niewiele: Batman wyrusza w podróż w głąb siebie by przekonać się, jak istotna jest przyjaźń i… Praca w grupie! Tylko w ten sposób zdoła uratować Gotham City przed spiskiem uknutym przez podstępnego Jokera. Oficjalne klocki towarzyszące premierze „The Lego Batman Movie” trafią na rynek w dniu premiery filmu, ale już teraz możecie wzbogacić wasze kolekcje m.in. o jaskinię Batmana z serii Lego Super Heroes (do kupienia np. tutaj http://lubieklocki.pl).

6 komentarzy


  1. Nie wiedziałam, że wyszedł taki film związany z klockami Lego. Muszę pokazać ten filmik mojemu synowi. Na pewno się tym zainteresuje bo on uwielbia Lego.

   Odpowiedz

 1. Lego chyba uwielbia każdy. I starsi i młodsi lubią bawić się tymi klockami. Uważam, że są one ponadczasowe.

  Odpowiedz

 2. Lego to świetna opcja dla każdego dziecka. Pamiętam jak jeszcze niedawno ja bawiłam się tymi klockami. To był fun, wszyscy sąsiedzi przychodzili bawić się ze mną.


  http://kris-cars.eu/

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *