Problemy z alkoholem

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych i informacji o zdrowym trybie życia.
Awatar użytkownika
Bonzaj
Posty: 18
Rejestracja: 01 lut 2019, 18:32

Problemy z alkoholem

Post autor: Bonzaj »

Moja siostra przeszła ostatnio piekło w swoim życiu, które dało jej ostro w kość. Z początku radziła sobie świetnie, ale inaczej ... tak jak umiała. Nie dało się jej namówić na skorzystanie z pomocy psychologa, który postawiłby ją na nogi, bo jest typem Zochy - samochy. No i bańka pękła. Zaczęła od niewinnego kieliszka na wieczór, potem od butelki i sie posypało. Dzisiaj zaczyna tak dzień i identycznie go kończy. Praktycznie ciągle jest nieświadoma, tego, co się dzieje. Gdzie i jak szukac dla niej pomocy?
Awatar użytkownika
Fifi
Posty: 19
Rejestracja: 01 lut 2019, 18:32

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Fifi »

Może nie jestem lekarzem, ale to mi z daleka wygląda na depresję zapijaną alkoholem. Obydwa te stany wykańczają organizm i działają niezwykle destrukcyjnie na człowieka. Nie zwlekaj i porozmawiaj z siostrą. Podsuń jej do poczytania artykuły z Rankingu ośrodków terapii. Jeżeli będzie poszukiwała fachowej pomocy, na pewno ją tam znajdzie.
Awatar użytkownika
Weroninka
Posty: 55
Rejestracja: 13 mar 2019, 16:06

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Weroninka »

Zawsze dobrze w takim wypadku skorzystać z pomocy psychologa. moja koleżanka leczyła się z depresji w ośrodku uzależnień Medox http://medox.org.pl/ Otrzymala tam wsparcie i pomoc. Bardzo dobrze wykwalifikowanych specjalistów tam mają ,naprawdę potrafią się zająć ludźmi, którzy zmagają się z uzależnieniem bądź depresją.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2019, 22:49 przez Weroninka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BrudnyHarry
Posty: 6
Rejestracja: 05 lip 2019, 16:27
Kontakt:

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: BrudnyHarry »

Witam,
Ja ostatnio tworzyłem prace magisterskie o współczesnym alkoholizmie. Okazuje się że bardzo duża część społeczeństwa i to coraz młodszego ma problem alkoholowy.
Na szczęście na rynku jest dostępna duża ilość poradników jak sobie z tym radzić. Jest też bardzo duża oferta gabinetów psychologicznychi i psychiatrycznych dla uzależnionych od alkoholu.
Oferty, pomoc w pisaniu prac
Awatar użytkownika
Desperado
Posty: 14
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:12

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Desperado »

Ja mam obecnie olbrzymi problem z kawą. To jest moje mocne uzależnienie. Ciężko jest mi z tym walczyć.
________________________________________
pisaniepracmagisterskichogloszenia.katowice.pl
Awatar użytkownika
fikta
Posty: 152
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:07

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: fikta »

Na skuteczną i bezpieczną terapię polecam wybrać się do ośrodka http://terapie.net.pl/. Skupia bardzo dobrych psychologow z zakresu leczenia alkoholizmu. Mają świetne opinie
Awatar użytkownika
celownik
Posty: 10
Rejestracja: 07 sie 2019, 22:56

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: celownik »

Swego czasu przerzuciłem się na wino bezalkoholowe, masz chęć się napić, pijesz, ale oszukujesz umysł trochę tym, że nie ma alkoholu, to może być taki dobry pierwszy krok na to.
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 16
Rejestracja: 30 wrz 2019, 12:30

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Kromka »

W takiej sytuacji najlepiej udać się do specjalisty, sprawdź https://www.systemmed.pl/ my wysłaliśmy tam naszego kuzyna. Leczenie odwykowe to jedyna szansa dla twojej siostry, nie dajcie sobie wmówić, że poradzi sobie sama, bo nałóg to straszna rzecz. Jak już wspomniałam, mój kuzyn był tam własnie na detoksie alkoholowym. Droga nie jest łatwa, ale mają tam super specjalistów, którzy naprawdę wiedzą, jak podejść do każdego pacjenta indywidualnie. Prowadzą skuteczne terapie i prowadzą je także po zakończonej detoksykacji, by ułatwić pacjentowi powrót do normalnego funkcjonowania. Dziś mój kuzyn jest w pełni świadomy swojego problemu i błędów, poradził sobie z problemem dzięki nim własnie.
Trzymam kciuki za twoją siostrę.
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 140
Rejestracja: 02 wrz 2019, 20:36

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Liliana »

Bratanek jest uzależniony od alkoholu - nie raz trzbea bylo isc do szpitala na odtruwanie ale nic to nei dawalo. Znaleźliśmy wiec dla niego prywatną klinikę Medox w Nowym Modlinie gdzie chcemy go umieścić. Oczywiście jest problem, bo on nie chce, twierdząc, że nie jest chory. Ten ośrodek każdego traktuje indywidualnie, dlatego bardzo nam zalezy by tam się dostał. Terapia trwa 8 tygodni. Zrobimy wszystko, by mu pomóc, musi wiedzieć, że my - rodzina jesteśmy z nim zawsze
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 11
Rejestracja: 24 paź 2019, 10:16

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Karol »

Koniecznie musi pomóc jej specjalista. Spróbujcie ją namówić, może posłucha bliskich? Mój przyjaciel też przez to przechodził. Udało nam się wysłać go na terapię do https://www.terapia-odpocznienie.com.pl/ i teraz, już po kilku latach mogę powiedzieć, że zdziałali cuda. Na terapii przeszedł kompleksowe działania - zrobili mu detoks alkoholowy a później zaczęli pracę nad psychiką. Mają wyspecjalizowaną kadrę, psychologów, którzy doskonale wiedzą jak podejść do pacjenta i jak do niego dotrzeć. Ich metody są skuteczne i naprawdę polecam. Dziś mój przyjaciel jest w pełni świadomy swojego problemu, poradził sobie z uzależnieniem, przeszedł wszystkie etapy kuracji i mogę potwierdzić, że są skuteczni. Mam nadzieję, że wam też się uda, powodzenia!
Awatar użytkownika
Natalex
Posty: 98
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:50

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Natalex »

Problem staje się jeszcze większy, gdy osoba uzależniona sama nie jest w stanie się przełamać do leczenia. A zmusić jej przecież nie można. Trzeba różnych sposobów do tego, aby w końcu zdecydowała się na terapię. Dobrze, że jest wiele takich miejsc jak na przykład Ośrodek Terapii uzależnień Nefo. Wierzą mocno w ludzi i za całych sił im pomagają w wyjściu z nałogu.

nupturienta
Awatar użytkownika
promyczek
Posty: 63
Rejestracja: 18 maja 2019, 10:20

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: promyczek »

W takim przypadku faktycznie pozostaje tylko i wyłącznie zgłosić się po pomoc do specjalistycznego ośrodka terapii, bo samemu sobie nie pomożemy. Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę, że alkoholizm to pewien rodzaj choroby który trzeba leczyć. Dlatego też trzeba zgłosić się do takich ośrodków terapii jak choćby ośrodek Wiosenna mieszczący się niedaleko Krakowa. Myślę, że jak pójdziemy tam razem to będzie takiej osobie znacznie lepiej i pewniej się poczuje, gdyż będzie czuła nasze wsparcie. Co jest bardzo ważnym elementem terapii
Awatar użytkownika
Tomasz332
Posty: 93
Rejestracja: 17 lip 2019, 13:08

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Tomasz332 »

Chcesz zmiany w swoim życiu? Czujesz że twój organizm jest zartuty? Chcesz się oczyścić? To zapraszam na stronę odtrucie alkoholowe . Ja jestem bardzo zadowolona. Mogę polecić w zupełności tą firmę bo dzięki niech wyrwałem się od narkotyków. Sam chciałem rzucić ale okazało się to niemożliwe, z tą kliniką wszystko było łatwiejsze.
Awatar użytkownika
magdalena_mazur
Posty: 14
Rejestracja: 11 cze 2019, 11:47

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: magdalena_mazur »

Polecam udać się na leczenie uzależnień warszawa żeby jak najszybciej pozbyć się nałogu
Awatar użytkownika
Raspa
Posty: 155
Rejestracja: 18 gru 2019, 14:20

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Raspa »

Najważniejsze jest to, żeby osoba, która jest uzależniona sama zdała sobie sprawę z tego, jaki ma problem. Wiem, że w okolicach Krakowa jest świetny ośrodek - Terapie Tu i Teraz https://alkoholizm.org.pl jeśli ktoś z Państwa szuka tego typu pomocy, warto postawić właśnie na nich.
Awatar użytkownika
pamela66
Posty: 186
Rejestracja: 04 paź 2019, 8:56

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: pamela66 »

z pewnością terapie jakie oferują prywatne ośrodki leczenia uzależnień będą pomocne dla twojej siostry
Awatar użytkownika
Ares
Posty: 46
Rejestracja: 12 lip 2019, 14:05

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Ares »

Jak dla mnie alkohol to jest po prostu trucizna. Kocham mimo wszystko pić cydr. On jest niesamowity.
___________________________________
Licencjacka praca z historii w Łodzi
Awatar użytkownika
Tagliato
Posty: 81
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:51

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Tagliato »

Najważniejsze czy Twoja siostra zgadza się na terapię. Znalezienie odpowiedniego miejsca, gdzie może się leczyć to nie wszystko. Wiem, jak to jest, bo mam kuzynkę lekomankę i cały czas rodzina nad nią pracuje, aby wyraziła zgodę na terapię. Znaleźliśmy jej świetny Ośrodek terapii Forest, który ma bardzo dużo pozytywnych opinii. Jak jej jednak przetłumaczyć, że pacjenci naprawdę są zadowoleni z pobytu i leczenia?
Awatar użytkownika
muszkieterka
Posty: 28
Rejestracja: 29 lis 2019, 12:53

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: muszkieterka »

Podstawa walki z uzaleznieniem jest uswiadomienie sobie ze ma sie problem. Nie zmusisz nikogo na sile do zapisania sie na terapie bo to nie przyniesie porzadanych efektow. Moj maz byl w osrodku Tratwa w Wisle ale pol roku trwalo zanim doszedl do wniosku ze isc musi.. wczesniej prosilam grozilam odejsciem itd i nic.. dojrzal sam i to dopiero mialo sens
Awatar użytkownika
mkoP
Posty: 208
Rejestracja: 20 paź 2019, 19:51

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: mkoP »

Walka z uzależnieniem to bardzo ciężka walka i warto skorzystać w tym zakresie z fachowej pomocy. Naprawdę nie jest łatwo wyjść z tego samodzielnie. Dlatego wsparcie profesjonalnego terapeuty oraz rodziny jest na wagę złota. Mój kuzyn miał takze problem z alkoholem i leczył się w https://virtus.bialystok.pl/ - to doskonały ośrodek zrzeszający fantastycznych lekarzy.
Awatar użytkownika
neverland
Posty: 170
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:42

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: neverland »

Jesteśmy tylko ludźmi i każdego z nas może ten problem spotkać. Dobrze mieć w tych trudnych chwilach wsparcie rodziny, warto też pomyśleć nad indywidualną psychoterapią w Katowicach https://psycholog-psychoterapia.slask.p ... ferta.html , gdyż rozmowa z psychologiem może bardzo pomóc

sterowniki lg e610
Awatar użytkownika
piranjazz
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2020, 15:13

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: piranjazz »

celownik pisze: ↑07 sie 2019, 23:02 Swego czasu przerzuciłem się na wino bezalkoholowe, masz chęć się napić, pijesz, ale oszukujesz umysł trochę tym, że nie ma alkoholu, to może być taki dobry pierwszy krok na to.
Szukanie jako alternatywy napojów bezalkoholowych jest dobrym pomysłem. Sam lubię sięgnać po piwo lub wino bezalkoholowe. W smaku są one zbliżone do tych alkoholowych, działają trochę jak efekt placebo, a nie niosą za sobą negatywnych skutków picia alkoholu.
Awatar użytkownika
mksi898
Posty: 220
Rejestracja: 05 lis 2019, 15:25

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: mksi898 »

Problem z alkoholem koniecznie w jakiś sposób trzeba rozwiązać i są na to różne sposoby. Można się zdecydować na detoks domowy, ale skuteczniejsza będzie pomoc jakiejś wyspecjalizowanej placówki. Sprawdźcie informacje na stronie http://www.zdrowieinatura.pl/detoks-alk ... lkoholowy/ i jak najszybciej walczcie ze swoim problemem.
Awatar użytkownika
Mosia
Posty: 223
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:27

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Mosia »

Z okolic Warszawy a dokladniej w Nowym Modlinie dziala akurat dobra klinika Medox. Oni prowadzą róznego rodzaju terapie dla potrzebujących pomocy - leczenie lekomanii czy alkoholizmu .Warto dać sobie pomóc
Awatar użytkownika
mksi898
Posty: 220
Rejestracja: 05 lis 2019, 15:25

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: mksi898 »

Niestety częste picie alkoholu może prowadzić do uzależnienia, dlatego uważam, że trzeba na wszystko sobie uważać. Przemyślcie sobie, jak często macie kaca i jak często pijecie na umór, aż stracicie świadomość. Warto się zastanowić, a ja tym czasem zostawiam Wam artykuł - https://zdrowietak.pl/porady/czy-mozna- ... -domu.html który mówi o tym, jak przejść w domu odtrucie alkoholowe.
Awatar użytkownika
neverland
Posty: 170
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:42

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: neverland »

Alkohol to niebezpieczny wróg o czym można przeczytać na http://www.czasnaterapie.pl/alkohol-niebezpieczny-wrog/ . Nie można sobie lekceważąco do niego podchodzić, choć na początku służy on tylko jako trunek rozrywkowy, to z czasem może się to przerodzić w uzależnienie
Awatar użytkownika
Katarina123
Posty: 25
Rejestracja: 09 cze 2020, 14:25

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Katarina123 »

W przypadku alkoholizmu ważne podjęcie jest terapii i leczenie w specjalnym ośrodku pod okiem specjalistów. Mój brat pomoc uzyskał w ośrodku Detoks Fenix, tam przeszedł długi detoks a następnie leczenie. Pomoc psychologów w początkowym etapie była bardzo potrzebna a także nasza pomoc. Brat musiał wiedzieć, że ma na kogo liczyć i do czego wracać.
ewiś

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: ewiś »

A tutaj https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/ma ... lkoholowe/ już zaglądaliście? Jeśli nie, to myślę, że warto na spokojnie się tam rozejrzeć i poczytać. Macie tam blog, gdzie jest sporo praktycznych informacji na temat uzależnienia. Można się przede wszystkim sporo dowiedzieć na temat majaczenia alkoholowego. Myślę, że taka wiedza się przyda, jeśli macie w rodzinie kogoś, kto potrzebuje pomocy.
Miśka

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Miśka »

Coraz więcej osób ma problem z alkoholem i nie wie jak sobie z nim poradzić. Na szczęście fachową pomoc można uzyskać np. w ośrodku leczenia uzależnień Forest. Tam zespół specjalistów każdego dnia walczy z nałogami swoich podopiecznych po to by mogli rozpocząć nowe życie wolne od nałogu.
Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2019, 7:19

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Eleonor »

Zawsze jest mi bardzo przykro gdy czytam takie historie :( ciężko pomoc osobie uzależnionej bez jej chęci. Alkoholik sam powinien uświadomić swój problem i zacząć działać. Droga jest długa i bardzo ciężka, ale naprawdę mocno trzymam kciuki! Przy okazji wrzucam artykuł o tym jak powinna wyglądać droga od uzależnienia do trzeźwości https://nasz-gabinet.pl/trzezwosc-droga ... stynencji/

UWAGA! nie płaci za usługi SEO - sprawdź w BIG ..
Awatar użytkownika
contik
Posty: 125
Rejestracja: 23 wrz 2019, 8:43

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: contik »

Najlepiej udać się na terapię, a dokładniej na odwyk alkoholowy do https://medox.org.pl/leczenie-odwykowe/ Mają najlepsze i najbardziej konkretne zajęcia jeżeli chodzi o terapię uzależnień :)
Ostatnio zmieniony 22 gru 2020, 21:11 przez contik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
contik
Posty: 125
Rejestracja: 23 wrz 2019, 8:43

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: contik »

Jak macie problemy z alkoholem to wiecie co... najlepiej zainwestować w terapię, ktora nas wyleczy od podstaw :D :D :D :D
łanted

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: łanted »

Wiele osób ma tego rodzaju problemy, ale mam nadzieję, że każdy wie, iż to nie jest wcale takie łatwe do zwalczenia, nawet jeśli się zdecydujesz nawet na wszywkę Esperalem. Co prawda możesz sobie coś takiego potem wyjąć z ciała, ale nie ma takiej siły, która zmusi Cię do niepicia. Same problemy zdrowotne niewiele osób przekonują, dlatego ja się martwię, że ważna jest przede wszystkim mobilizacja.
Awatar użytkownika
sfinx
Posty: 170
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:58

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: sfinx »

Niestety nie jest, zwłaszcza jeśli picie trwa od lat. Ale nie znaczy to, że nie można z tego wyjść bo jest to możliwe. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład zaszycie alkoholowe Płock , które powoduje niechęć do samego alkoholu a już samo przez to łatwiej jest zapomnieć o chęci sięgnięcia po kieliszek
kaśka

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: kaśka »

leczenie alkoholizmu https://medox.org.pl/leczenie-choroby-alkoholowej/ jest naprawdę bardzo potrzebne, zwłaszcza jak problem sie nasila. to również jest spory problem, ponieważ takie uzależnienie bardzo łatwo może doprowadzić do bardzo złego tanu zdrowia, a nawet do śmierci. Wiele osób niestety nie jest świadomych tego, co może ich spotkać, dlatego niech odpowiednią lekcją będzie odwyk
Rępik44

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Rępik44 »

Najważniejsze aby osoba chora udała się do leczenie uzależnień alkoholowych. Specjaliści pomogą takiej osobie najlepiej. Warto także pamiętać aby wspomagać rodzinnie taką osobę. Psychika to bardzo ważny punkt w walce z nałogami i należy ją budować za pomocą osób bliskich.
opoś

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: opoś »

Przed detoksem alkoholowym w obowiązkowy jest nie tylko wywiad epidemiologiczny, ale również medyczny. Dzięki temu wszystkie naturalne dla ciała witaminy, sole mineralne i elektrolity są podawane w odpowiedniej proporcji. Narzędzia wykorzystywane w trakcie detoksu alkoholowego również są jednorazowego użytku, a sprzęty medyczne stale odkażane.
miś88

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: miś88 »

a może czas na zaszycie alkoholowe i wykorzystanie wszywki alkoholowej? Osoby uzależnione od alkoholu decydują się na wszywanie esperalu dobrowolnie. Leczenie z pomocą wszywki nie powinno być wymuszone, ponieważ alkoholik może chcieć przepić lek. Objawy te występują już po 10 minutach od wypicia alkoholu i utrzymują się nawet przez 10 godzin.
Awatar użytkownika
bongu
Posty: 222
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:56

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: bongu »

Przekonanie mojego taty alkoholika na leczenie graniczyło z cudem, udało się go dopiero namówić wtedy jak prawie rozpadła się nasza rodzina. Ojciec poszedł na leczenie do prywatnego ośrodka https://www.osrodek-empatia.org/ z którego wyszedł nowy człowiek. Jesteśmy dumni z naszego taty i mamy nadzieję, że już tak zostanie na zawsze.
Patrycjaś12_02

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Patrycjaś12_02 »

Jeśli uzależnienie od alkoholu i depresja osiąga już taki poziom, potrzebna jest pomoc specjalistów. Nikt tak nie pomoże jak wykwalifikowani terapeuci, którzy indywidualnie podejdą do osoby, jej problemów i zastosują indywidualne leczenie. Ze swojej strony wiem, że w ośrodku pod Warszawą https://wakeup24.pl/ jest niespotykane podejscie do osoby uzależnionej. Lekarze są bardzo zaangażowani w każdy przypadek i starają się pomóc jak tylko mogą.
kryśka

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: kryśka »

Niestety osoby, które borykają się z różnymi problemami w życiu, często aby zapomnieć o nich, sięgają właśnie po alkohol. A spożywanie go w tak dużych ilościach, jak wiadomo, niszczy nasze zdrowie. Aby pomóc siostrze, możesz zaproponować jej np. odtruwanie alkoholowe w Pabianicach. Detoks alkoholowy pozwoli osobie chorej na alkoholizm szybciej wrócić do równowagi i podjąć leczenie. Jest to pierwszy krok w leczeniu alkoholizmu.
Liliś

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Liliś »

Nadmierne spożywanie alkoholu prowadzi do poważnego zatrucia. Tutaj pomóc może tylko detoks a Forest ma usługę detoksykacji w domu pacjenta, taki detoks polega na zniwelowaniu skutków nagłego odstawienia alkoholu, które mogą wiązać się nie tylko z bardzo nieprzyjemnymi objawami, takimi jak lęki, drżenie kończyn lub całego ciała, omamy wzrokowe, czy zaburzenia stanów świadomości, ale i być niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia.
Azća

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Azća »

Osobiście jestem z umiarem. Złoty środek. Lubię pić piwo z https://kebab4you.pl/.. Nie sądzę, żeby alkoholicy potrzebowali tak wielkiej kontroli. Moim zdaniem im więcej kontroli - tym gorzej. Spróbuj zająć się czymś więcej. Może sport, a może więcej pracy. W końcu nie chodzi o alkohol, ale o to, jak się z tym czujesz.
klók2w

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: klók2w »

Znam ten problem. W końcu poszedłem po rozum do głowy. Zabrałem się za siebie i poszedłem na detox po alkoholu! Szczerze wam polecam. Ogarnijcie się. Weźcie sie za siebie i nie musicie się martwić o przyszłość! Pozdrawiam wszsytkich i trzymajcie się. Macie w sobie tę siłe!
Staroń

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Staroń »

Jak chcesz sobie poradzić z alkoholizmem albo pomóc bliskiej osobie to zacznijcie od kontaktu z psychologiem. Mojemu bratu bardzo pomógł psycholog z wetalk, to jest platforma online to kontaktu z psychologami z całego kraju, bardzo skuteczna pomoc w walce z nałogiem ponieważ można się kontaktować z psychologiem codziennie. Tu jest opis jak to wygląda https://wetalk.pl/jak-to-dziala
Annaś

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Annaś »

Mam wujka, który był alkoholikiem, stoczył się prawie na samo dno. Gdyby nie ośrodek terapii uzależnień WakeUp https://wakeup24.pl/osrodek-leczenia-uz ... bialystok/, gdzie się zgłosił po pomoc, mogłoby już go z nami nie być. Pełen profesjonalizm i świetne podejście całej kadry lekarzy pomógł mojemu wujkowi wyjść z uzależnienia i dziś jest zupełnie innym człowiekiem wolnym od nałogów. Bardzo polecam ten prywatny ośrodek.
Maryśka

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Maryśka »

Myślę, że musisz koniecznie porozmawiać z siostrą w cztery oczy i wyjaśnić jej, że jeśli nie zmieni swojego postępowania, to zniszczy sobie przez alkohol życie. Po długim okresie picia, w organizmie powstaje wiele toksyn, które oddziałuje niekorzystanie na nasze zdrowie. Możesz zaproponować siostrze także odtrucie alkoholowe. Polecam przeczytać na ten temat więcej na https://odtruwaniewroclaw.pl/walbrzych- ... lenia-gora. Zabieg można przeprowadzić nawet w domu pacjenta. Po kroplówkach z odpowiednimi składnikami na pewno poprawi się jej stan fizyczny.
Rafał

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Rafał »

W Warszawie jest świetne miejsce MedycznyDetox do walki z uzależnieniami w tym z alkoholizmem. Polecam się z nimi skontaktować, bardzo pomogli mojemu szwagrowi, który od kilku lat zmagał się z alkoholizmem. Na szczęście wszystko wygląd na to, że dzięki ich wsparciu najgorsze ma już za sobą.

dławiki kablowe ex
Rafał

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Rafał »

Oczywiście, że tak. To bardzo ważny aspekt, dlatego też koniecznie powinniście zastanowić sie nad tym, co faktycznie mogłoby zadziałać w Waszym przypadku. Warto mieć na uwadze, bo takie środki jak https://ktomalek.pl/srodki-na-kaca/k-104/1 mogą okazać się dla Was najlepszym wyborem. Warto je sprawdzić już teraz.
kiciuś

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: kiciuś »

Musicie zacząć działać czym prędzej by nie doprowadziła do jeszcze gorszej sytuacji. Czy Twoja siostra dostrzega ten problem, czy potrzebuje motywacja do działania? Jeżeli jest świadoma to szybko powinna podjąć się leczenia pod okiem profesjonalistów. Warto wykonać zabieg zaszycia alkoholowego, który może ułatwić wyjście z nałogu. Nie jest to złoty środek, ale na pewno będzie dla siostry bardzo pomocny. Zaszycie alkoholowe będzie skutkować objawami zatrucia za każdym razem jak tylko będzie chciała sięgnąć ponownie po alkohol. Z biegiem czasu może sobie wyniszczyć organizm... Jestem pewna że wszywka alkoholowa Esperal w Lublinie. pomoże jej wyjść z nałogu. Trzymam mocno kciuki.
Aleksandrać

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: Aleksandrać »

Problem alkoholowy jest mi dobrze znany i po kilku latach terapii mogę to powiedzieć - tak jestem alkoholikiem. Mój problem zaczął się kiedy miałam bardzo duży problem z moim mężem, który notorycznie mnie zdradzał a ja nie mogłam od niego odejść. Moje picie to też był pewien manifest jaka jestem biedna i do czego mnie mój niewierny mąż doprowadził....z perspektywy czasu wiem, że to było głupie. Nie będę opisywać mojej całej historii...ale moja córka, która była już pełnoletnia namówiła mnie na ośrodek leczenia uzależnień w Warszawie https://terapiawenus.pl/alkoholizm/ i zostałam tam jakiś czas....i wiem, że ośrodek uratował mi życie. Godziny rozmówi z psychologiem też swoje zrobiły i pomogły wyjść z tego psychicznego dołka. Kiedy stanęłam na nogi podziękowałam mężowi za wspólne lata "małżeństwa" i wniosłam o rozwód. Teraz jestem na dobrej drodze do wyzdrowienia i pozbyłam się toksycznych ludzi z mojego otoczenia.
KaHa

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: KaHa »

Zapijanie problemów alkoholem to niestety dość częsty sposób na odreagowanie. Sama przez jakiś czas się wplątałam w ten nałóg, ja piłam, a alkohol wyniszczał mi organizm. Raz, w takim stanie mocno się uderzyłam, trafiłam do szpitala i widząc dezaprobatę ludzi dookoła zdecydowałam się to zakończyć. Było mi wstyd, skorzystałam z pomocy Medyczny Detox w Warszawie i w kolejnym kroku podjęłam decyzję o terapii, by raz na zawsze odciąć się od tego nałogu. 
fantazja

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: fantazja »

A czy wiecie jak przebiega i ile czasu zajmuje odtrucie alkoholowe? Czy jest w ogóle odtruwanie alkoholowe? Otóż tutaj https://wszywka-poznan.pl/jak-przebiega ... olowe.html macie na ten temat poradnik, który wszystko objaśnia. Myślę, że wiele wam uzmysłowi.
anana

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: anana »

Możliwe jest przezwyciężenie uzależnienia, jednakże wymaga to zastosowania ważnych środków, takich jak np. detoks alkoholowy Szczecin, leczenie i terapia. Korzystając z pomocy specjalisty, ludzie mogą powrócić do standardowego funkcjonowania oraz odzyskać kontrolę nad swoim życiem.
dakota

Re: Problemy z alkoholem

Post autor: dakota »

Alkoholizm jest poważnym problemem zdrowotnym, który może prowadzić do problemów społecznych, finansowych i fizycznych. Jeśli ty lub ktoś kogo znasz cierpi na uzależnienie, implant alkoholowy z https://alkodoktor.pl/ może być realnym rozwiązaniem. Poszukaj pomocy już teraz!
ODPOWIEDZ