od czego zacząć budować dom

Wszystko o urządzaniu, remontowaniu i sprzątaniu wnętrz. Szukasz praktycznych rad i patentów związanych z meblami, sprzętem i całym wyposażeniem domu? Dołącz do dyskusji.
Wojtuś23

od czego zacząć budować dom

Post autor: Wojtuś23 »

Witam, zastanawiasz się od czego zacząć budować dom? Najpierw trzeba pomyśleć za jaką kwote chcemy wybudować dom a następnie zastanowić się jaki wziąć kredyt. Kolejną kwestią jest podzielenie kredytu na zakup działki i na budowe domu. Myśle, że trzeba to naprawdę przemyśleć aby dokładnie mieć wszystko wyliczone .Co Wy sądzicie o budowie domu?
Połek

Re: od czego zacząć budować dom

Post autor: Połek »

W takim razie jeżeli szukacie dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych do budowy swojego domu zarówno przy fundamentach i dachu to warto zwrócić uwagę na rozwiązania o wysokim standardzie, bezpieczeństwie i wieloletniej gwarancji to na pewno warto wziąć pod uwagę systemy przygotowane przez Icopal które w naszym przypadku nie pozostają najmniejszych zastrzeżeń.
Joaśka

Re: od czego zacząć budować dom

Post autor: Joaśka »

Przede wszystkim to zastanów się jaki dom chcesz mieć, znajdź firmę, projekt itp. Ja przed budową zapoznawałam się ze wszystkim łącznie z nowinkami budowlanymi i tak oto wpadłam na domy z paczki ceny . Bardzo mnie zainteresowały takie oferty i poszperałam nieco więcej w tym temacie. Firma która zajmuje się realizacją takich zleceń ma świetne projekty, które trafiły całkowicie w moje gusta. Początkowo obawa związana z budową domu przerodziła się w ciekawość a na końcu w zachwyt bo miałam mój wymarzony dom po miesiącu..
Awatar użytkownika
Iza
Posty: 538
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:22

Re: od czego zacząć budować dom

Post autor: Iza »

Wydaje mi się, że budowę domu powinno się rozpocząć tak właściwie od wyboru odpowiedniego projektu. Co byście powiedzieli na jakiś gotowy projekt od Pracowni Architektonicznej MG Projekt? Widziałam ostatnio na jej stronie https://www.mgprojekt.com.pl/, że można tam teraz skorzystać z promocji i otrzymać do takiego projektu paczkę dodatków o wartości 1640 zł gratis ;)
taniuś

Re: od czego zacząć budować dom

Post autor: taniuś »

Aby zacząć budować dom należy wcześniej zastanowić się nad jego wyglądem , najlepiej wtedy zgłosić się do firmy która zajmuję się takimi projektami na przykład tutaj https://www.archeton.pl/ . Firma ta realizuje usługi takie jak : domy parterowe , domy parterowe z poddaszem użytkowym , gotowe domy energooszczędne oraz domy jednorodzinne .
Gośka

Re: od czego zacząć budować dom

Post autor: Gośka »

Iza pisze: ↑ Wydaje mi się, że budowę domu powinno się rozpocząć tak właściwie od wyboru odpowiedniego projektu.
Moim zdaniem najpierw trzeba znaleźć działkę, a dopiero później wybierać projekt. My z mężem marzyliśmy o domu parterowym, ale najpierw nie mogliśmy znaleźć działki o odpowiedniej wielkości, ale w końcu się udało i dzięki temu mogliśmy pozwolić sobie na wybudowanie Domu na Parkowej 2 https://www.mgprojekt.com.pl/dom-na-parkowej-2. Dom jest dokładnie taki jak chcieliśmy, ma trzy sypialnie, przestronny pokój dzienny i strych na rzadziej używane rzeczy. Tak więc projekt jest ważny, ale trzeba wiedzieć gdzie nasz dom stanie.
ODPOWIEDZ