Masaż na ból?

Kącik rozmaitości. Tutaj możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
maksymin1979
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2021, 1:40

Masaż na ból?

Post autor: maksymin1979 »

Cześć forumowicze. Od kilku dni męczy mnie ból pleców, na który nie pomagają maści rozgrzewające. Słyszałem, że warto byłoby wybrać się na masaż leczniczy Warszawa. Mam na oku pewien salon, ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć, co w ogóle sądzicie o takich masażach. Czy faktycznie są skuteczne?
Awatar użytkownika
feel09
Posty: 479
Rejestracja: 02 kwie 2019, 11:20

Re: Masaż na ból?

Post autor: feel09 »

Jeśli chodzi o problemy z plecami to stawiam na na maty masujące. Mam pracę biurową i często po 8 godzinnej pracy czuję obolały kark oraz spięcie w górnych częściach kręgosłupa. Dla mnie zbawiennym rozwiązaniem okazał się zakup maty https://medivon.pl/produkt/cosy-air-pro/.
zakręcona

Re: Masaż na ból?

Post autor: zakręcona »

Masaż u fizjoterapeuty to chyba najlepsze rozwiązanie. Jak plecy bola to warto się wybrać - tylko sam może być nieco bolesny (co wiem z własnego doświadczenia), ale warto, bo później przychodzi ulga i znowu można żyć. Warto też regularnie samemu sobie masaż w domu urządzać, nawet amatorsko :P najlepiej jak ma Cię kto rozmasować (tylko najlepiej się zaopatrzyć w jakiś olejek - może być zwykly, a może być taki rozgrzewający do masażu), a jak nie ma kto to pozostaje tzw. roler z wypustkami :P
Rzęska

Re: Masaż na ból?

Post autor: Rzęska »

A masz może jakiś sprawdzony olejek do masażu? Bo właśnie się za jakimś rozglądam i nie wiem czy warto inwestować w jakieś drogie czy te tańsze też są spoko... Wcześniej używałam po prostu oliwy z oliwek i niby też się sprawdzała na poziomie domowo-amatorskim, ale chcę spróbować coś "dedykowanego" :D

moc obliczeniowa komputera
Zakręcona

Re: Masaż na ból?

Post autor: Zakręcona »

Rzęska pisze: ↑16 sie 2021, 18:24 A masz może jakiś sprawdzony olejek do masażu? Bo właśnie się za jakimś rozglądam i nie wiem czy warto inwestować w jakieś drogie czy te tańsze też są spoko... Wcześniej używałam po prostu oliwy z oliwek i niby też się sprawdzała na poziomie domowo-amatorskim, ale chcę spróbować coś "dedykowanego" :D
Ja używam takiego z Ziaji: https://www.notino.pl/ziaja/massage-oil ... do-masazu/
Ma delikatny efekt rozgrzewający, co dla mnie jest fajne, bo ciepło pomaga lepiej rozluźnić mięśnie :-) Wydaje mi się, że do 30 dych to racjonalna kwota za taki produkt, droższych bym nie brała, bo... po co?

kapelanka 56 tesco kraków małopolskie
Miroś

Re: Masaż na ból?

Post autor: Miroś »

Szukając w takim razie dobrej jakości maści rozgrzewających na ból mięśni i stawów polecam zajrzeć do oferty przygotowanej przez Bushido Sport https://bushido-sport.pl/pol_m_Asortyme ... e-967.html u których znajdziecie wszystko co potrzebne najlepszych producentów. Polecam szczególnie dla osób trenujących, które jednak czasami mają problemy z przeciążeniami i chcą sprawnie poradzić sobie z drobnymi kontuzjami. U mnie zawsze jest zapas w domowej apteczce :D
ODPOWIEDZ