kamper czy bus?

Rozmawiamy tu o rodzinie, związkach i dzieciach. Zapraszamy do dyskusji wszystkich zainteresowanych tematem rodzicielstwa, małżeństwa i spraw rodzinnych.
an.tekoł

kamper czy bus?

Post autor: an.tekoł »

Cześć. Chcemy w tym roku wyruszyć rodziną w podróż i zastanawiamy się, czy lepiej kupić ewentualnie wynająć standardowy kamper, czy może kupić busa i go zamienić w kamper. Żona woli kupić nowy kamper, ale to nie dość, że sporo kasy to jeszcze kamperm nie wszędzie wjedziesz i parkować możesz tylko na parkingach do tego przystosowanych. Z busem jest łatwiej bo do centrum wielu miast wjedziesz i nawet możesz zaparkować na każdym dowolnym miejscu parkingowym. Ale z drugiej strony - z busem jest więcej roboty. Nie do końca tez wiem, jak to ostatecznie wyjdzie finansowo. Ktoś, coś może podpowiedzieć ?

-------------
polecam szkolenia ppoż. Bytom
michałmaciejewski

Re: kamper czy bus?

Post autor: michałmaciejewski »

Zawsze gdy mam wyjechać za granicę to wybieram jednak standardowe busy do anglii, które są dla mnie chyba najbezpieczniejszą formą transportu, a już w szczególności jeżeli chodzi o porównanie bus-kamper. Ja wybieram firmę Ergobus bo doskonale ich znam. Pozdrawiam serdecznie.
Łukasz0

Re: kamper czy bus?

Post autor: Łukasz0 »

Zamiana busa w kampera to bardzo dobry pomysł. Będziesz musiał trochę pracy i pieniędzy włożyć, ale w ostatecznym rozrachunku może być tańszy od kampera. Z mojej strony mogę polecić ten sklep https://intercamp.pl/pl/c/Bojlery-i-Termy/4776 w którym znajdziesz bojery do kamperów i nie tylko ;)
amigo44

Re: kamper czy bus?

Post autor: amigo44 »

Jeśli zamierzasz podróżować z rodziną lub przyjaciółmi, zdecydowanie lepiej sprawdzi się kamper z prawdziwego zdarzenia: przestronny, wygodnie wyposażony, ogrzewany w razie potrzeby podczas postoju. Pojazd taki możesz wypożyczyć, zobacz np. te https://kampery-wynajem.pl/nasze-kampery/ . Myślę, że zapewniają więcej komfortu niż domki campingowe :)
melma

Re: kamper czy bus?

Post autor: melma »

Oczywiście możesz też pojechać gdzieś wynajętym samochodem osobowym. Teraz taka opcja nawet na urlop czy wakacje się świetnie sprawdza i jest popularna. Czytam tu https://wszczecinie.pl/komfortowa-podroz/36725 że taka podróż jest bardziej komfortowa niż jazda pociągiem czy autobusem
Paczek

Re: kamper czy bus?

Post autor: Paczek »

Dzień dobry! Pragnąłbym polecić Wam sklep, który w ostatnim czasie znalazłem i jaki naprawdę mnie zaskoczył swym obszernym wyborem takich wyrobów jak gadżety do kampera. Mówię o Camp Better, gdzie wyszukacie wszystko, to co będzie potrzebne do udanej przygody w plenerze! Co wyróżnia ten sklep od innych? Po 1-wsze, ogromny wybór wysokiej jakości produktów. Co więcej profesjonalna oraz przyjazna obsługa chętnie udzieli Wam porady i pomoże w wyborze najlepszego sprzętu odpowiedniego dla Waszych potrzeb.
Polonsky22

Re: kamper czy bus?

Post autor: Polonsky22 »

Chyba lepiej kamper jak nie jesteśmy doświadczeni w przebudowie busa.
------------------------------------------------------------------------------------
ODPOWIEDZ