Dom opieki dla seniora

Polecamy lekarzy, leki, sposoby na walkę z chorobą.
Awatar użytkownika
Mosia
Posty: 223
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:27

Dom opieki dla seniora

Post autor: Mosia »

Witam ! Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Inowrocławia, albo okolic? Chodzi o dosyć bliską osobę, i obiecałam, że się dopytam. Interesuje mnie pomoc medyczna w takich domach, wyżywienie, standard, formy aktywizacji. Poki co natrafilam na ta ofertę domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu i wydaje mi sie ze to dobre miejsce. Co myslicie?
Awatar użytkownika
Desperado
Posty: 14
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:12

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: Desperado »

Dom opieki dla seniora musi kosztować. Lepiej jest być klientem niż pacjentem. Taka jest prawda.
_______________________
pisaniepraclicencjackichogloszenia.szczecin.pl
Awatar użytkownika
mazajka
Posty: 156
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:23

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: mazajka »

Dla wielu starszych osób to dobrze, że są takie domy. Przynajmniej seniorzy mają zapewnioną opiekę pod każdym względem, dobre warunki i co w tym wieku też niezmiernie ważne, towarzystwo. Niedaleko Warszawy też znajduje się taki dom http://domseniora24.pl/ . Jest tam wszystko co potrzeba, łącznie z opieką lekarską, rehabilitacją, jest kaplica nawet. Pokoje dwu lub trzyosobowe, bardzo dobrze wyposażone. Można tam liczyć na bardzo indywidualne podejście do podopiecznych i serdeczną obsługę.
Awatar użytkownika
mirkaa
Posty: 65
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:38

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: mirkaa »

Myślę, że w każdym większym mieście znajdują się takie miejsca. Jeśli chodzi o Łódź to możesz zajrzeć do https://www.familia.lodz.pl/. Poczytaj o nich opinie w internecie to się wszystkiego dowiesz.

nie płaci za SEO - sprawdź w BIG
Awatar użytkownika
DagaMM
Posty: 85
Rejestracja: 27 kwie 2019, 13:50

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: DagaMM »

Ja mam ciocie w Nowym Dworze Mazowieckim w Domu Rodzinnym. To ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy. Ciocia jest osobą bardzo schorowaną, przebywa tam na oddziale paliatywnym. Ma tam zapewnione wzorcowe warunki, wiem, bo praktycznie codziennie ją tam ktoś odwiedza i miejsce jest pod "stałą kontrolą" że tak powiem.
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 140
Rejestracja: 02 wrz 2019, 20:36

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: Liliana »

Ja wlasnie slyszalam o domu opieki Pod Topolami - to rzeczywiscie najlepsze miejsce dla seniorow. Dbaja tam o swoich podopiecznych i maja na miejscu nawet rehabilitantow.
Awatar użytkownika
sfinx
Posty: 170
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:58

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: sfinx »

Wiele jest dobrych domów seniora, jednak też one swoje kosztują. Wydaje mi się, że jeśli jest taka opcja to lepiej by senior zamieszkał z rodziną, która zrobi krok ku bezpieczeństwu i zadba o komfort i zdrowie seniora w domu - w każdym razie gdybym ja była w takiej sytuacji to na pewno bym tak zrobiła
Awatar użytkownika
fikta
Posty: 152
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:07

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: fikta »

Ja już na koszty bym tak nie patrzyła, jak na samopoczucie bliskiej nam osoby. Wiadomo, że lepiej mieszkać z rodziną. Dlatego też ja chcę zabrać swoją babcię do siebie, w tym celu szukam akcesoriów typu uchwyt łazienkowy dla niepełnosprawnych żeby nieco ułatwić funkcjonowanie starszej osoby. To trochę jak w przypadku dzieci, też trzeba mieszkanie przygotować wcześniej
Awatar użytkownika
mkoP
Posty: 208
Rejestracja: 20 paź 2019, 19:51

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: mkoP »

Bardzo dobrym domem opieki dla seniora jest https://www.jadwinin.pl/ - doskonale przygotowana placówka, odpowiadająca na wszystkie najważniejsze potrzeby starszych osób. Oferują bardzo wygodne i schludne pokoje, wsparcie psychologa, lekarzy specjalistów, a takze księdza czy fizjoterapeuty.
Awatar użytkownika
znina
Posty: 119
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:59

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: znina »

Moim zdaniem taki dom opieki nie jest fajnym rozwiązaniem. Jak to mówią starych drzew się nie przesadza. Mnie bardzo podoba się rozwiązanie, które popularne jest w Niemczech. Taka opiekunka osób starszych to obecnie bardzo cenione tam zajęcie. Na tej stronie https://www.mamswietnaprace.pl/praca-opiekunki/ znalazłam ciekawy materiał dotyczący ich pracy.
Awatar użytkownika
Weroninka
Posty: 55
Rejestracja: 13 mar 2019, 16:06

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: Weroninka »

To bardzo istotne aby senior dobrze się czuł w takim miejscu. Wiadomo ze są to osoby starsze które niejednokrotnie potrzebują wielu dodatkowych rzeczy aby im się łatwiej funkcjonowało.To taki krok ku bezpieczeństwu Lepiej jak taka osoba bedzie miała całodobową opiekę niż jakby miała siedzieć cały dzień w domu.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2020, 16:35 przez Weroninka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 140
Rejestracja: 02 wrz 2019, 20:36

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: Liliana »

Z tego co słyszałam właśnie to dom seniora Pod Topolami to dobre miejsce dla schorowanych osób - mają budynek dostosowany do potrzeb każdego seniora - nawet takiego który porusza się na wózku.
Awatar użytkownika
Raspa
Posty: 155
Rejestracja: 18 gru 2019, 14:20

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: Raspa »

Słuchajcie, czy Wasi seniorzy też mają tak duzy problem z apetytem? Moja babcia je właściwie połowę tego, co kiedyś, mocno się tym martwię. Kupiłam dla niej syrop, ale póki co nie widzę znacznej poprawy, w aptece DOZ widziałam takie nutridrinki Fresubin - ktoś z Was stosuje? Znacie te drinki? Sprawdzają się?
Awatar użytkownika
lukso
Posty: 26
Rejestracja: 21 sie 2019, 20:33

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: lukso »

znam te drinki, świetna sprawa, nie wiem czy gdzięś poza doz mozna je kupić. Są różne rodzaje, dla starszej osoby to wersję energy, ma bardzo dużo białka, wapnia, witamin, możesz takim drinkiem zastąpić posiłek
Awatar użytkownika
Natalex
Posty: 98
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:50

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: Natalex »

Jakoś ja nie miałabym sumienia dać swojej bliskiej osoby do domu seniora. Dlatego z całą rodziną podjęliśmy decyzję o opiece u nas w domu nad naszą starszą ciocią. Ona się u nas bardzo dobrze czuje i nie sprawia aż takich trudności jeśli chodzi o zajmowanie się nią. Mój mąż wpadł ostatnio na świetny pomysł, który pomoże jej trochę i będzie na zasadzie wsparcia w jej chorobie. To specjalne pomoce terapeutyczne, które można kupić w tym sklepie https://seniorlux.pl/Pomoce-terapeutycz ... orego-c618 . Uważam, że to doskonałe rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Raspa
Posty: 155
Rejestracja: 18 gru 2019, 14:20

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: Raspa »

lukso pisze: ↑25 maja 2020, 20:59 znam te drinki, świetna sprawa, nie wiem czy gdzięś poza doz mozna je kupić. Są różne rodzaje, dla starszej osoby to wersję energy, ma bardzo dużo białka, wapnia, witamin, możesz takim drinkiem zastąpić posiłek
A orientujesz się może czy są jakieś specjalne wersje tych nutridrinków dla osób z cukrzycą? Na pewno będę kupować w dozie, jeśli już, bo mam najbliżej i lubię tę aptekę:)
Awatar użytkownika
Ariana
Posty: 36
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:53

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: Ariana »

W dozie obecnie jest też super promocja na laki dla seniorów. W godzinach 8-12 można je kupić z 20% rabatem. Warto wiedzieć o takiej opcji.
Awatar użytkownika
feel09
Posty: 479
Rejestracja: 02 kwie 2019, 11:20

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: feel09 »

Osoby w wieku senioralnym potrzebują opieki i zaangażowania. Dlatego uważność jest tutaj podstawą, jeśli chodzi o kontrolowanie stanu zdrowia każdej osoby. Polecam zatem podejść do tematu z otwartością i zaangażowaniem i postawić na pomoc w zakresie słuchu. Dzięki https://www.sluchmed.pl/ możesz być pewny/pewna, że Twoi dziadkowie lub rodzice są w najlepszych rękach.
Awatar użytkownika
contik
Posty: 125
Rejestracja: 23 wrz 2019, 8:43

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: contik »

a co sądzicie o osrodku http://podtopolami.eu ? Wg mnie to piękne miejsce, pełne zyczliwych ludzi i piękna okolica, moja babcia bardzo tam lubi przebywac. Ma opiekę non stop
Awatar użytkownika
contik
Posty: 125
Rejestracja: 23 wrz 2019, 8:43

Re: Dom opieki dla seniora

Post autor: contik »

:)
ODPOWIEDZ