Zaburzenia rozwoju u dziecka

Wątek dla rodziców. Wszystko o dzieciach, problemach i radościach związanych z rodzicielstwem.
Awatar użytkownika
rudy lis
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2019, 13:44

Zaburzenia rozwoju u dziecka

Post autor: rudy lis »

Mój nastoletni syn ma zdiagnozowane zaburzenia rozwoju oraz zaburzenia o charakterze psychotycznym. Jest pod opieką psychiatry. Ostatnio lekarz zmienił mu leki. Poczytałem trochę o tych preparatach i zwróciłem uwagę, że rispolept cena nie należy do wygórowanych ze względu na refundację. Bardzo mnie to cieszy, mam nadzieję, że leczenie przyniesie efekty i syn będzie normalnie funkcjonował w społeczeństwie.
Awatar użytkownika
Iza
Posty: 538
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:22

Re: Zaburzenia rozwoju u dziecka

Post autor: Iza »

Na szczęście medycyna idzie cały czas do przodu i istnieje szereg badań, które mogą pomóc w ograniczeniu możliwości pojawienia się jakichkolwiek problemów w rozwoju dziecka. Na przykład na stronie http://www.jarocinska.pl/artykuly/dlacz ... ,98976.htm możecie poczytać sobie na temat tego, dlaczego warto wykonywać dzieciom USG bioderek. A Czy Wasze pociechy miały takie badanie robione?
Awatar użytkownika
lovyn
Posty: 59
Rejestracja: 04 lut 2020, 13:46

Re: Zaburzenia rozwoju u dziecka

Post autor: lovyn »

Takie zaburzenia rozwoju można już wykryć w brzuchu mamy, dlatego warto jest zrobić badania prenatalne by mieć pewność, że dziecko dobrze się rozwija. Ja robiłam u doktor Rozmus-Warcholińskiej USG w wersji 4D. Wszystko było bardzo dobrze widać i wykluczyliśmy tym sposobem wszelkie zaburzenia. :)
ODPOWIEDZ