Zalety fotowoltaiki w twoim domu

Własna firma, praca, kariera. Rozmowy o biznesie.
Awatar użytkownika
lowest
Posty: 703
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:38

Zalety fotowoltaiki w twoim domu

Post autor: lowest »

Ostatnio ukazał się interesujący artykuł o tym sami poczytajcie bo moim zdaniem warto! https://elektrokalka.pl/oferta/
igła

Re: Zalety fotowoltaiki w twoim domu

Post autor: igła »

Ja 2 lata temu zainstalowałam u siebie panele fotowoltaiczne no i główna zaleta jest taka, że mniej płacę za prąd (oszczędność rzędu około 250 zł w moim przypadku). Zastanawiam się też nad wykorzystaniem energii odnawialnej w firmie, którą prowadzę wraz z bratem i kuzynką. Staram się więc być na bieżąco z różnymi nowinami odnośnie fotowoltaiki. Ostatni np. czytałam artykuł o farmach fotowoltaicznych. Bardzo ciekawe zagadnienie, bo farma fotowoltaiczna może być metodą zarabiania, jest to jakby rodzaj "elektrowni" która zasila dajmy na to mój obiekt i inne.
Pięta

Re: Zalety fotowoltaiki w twoim domu

Post autor: Pięta »

igła pisze: ↑14 sty 2021, 21:21 Ja 2 lata temu zainstalowałam u siebie panele fotowoltaiczne no i główna zaleta jest taka, że mniej płacę za prąd (oszczędność rzędu około 250 zł w moim przypadku). Zastanawiam się też nad wykorzystaniem energii odnawialnej w firmie, którą prowadzę wraz z bratem i kuzynką. Staram się więc być na bieżąco z różnymi nowinami odnośnie fotowoltaiki. Ostatni np. czytałam artykuł o farmach fotowoltaicznych. Bardzo ciekawe zagadnienie, bo farma fotowoltaiczna może być metodą zarabiania, jest to jakby rodzaj "elektrowni" która zasila dajmy na to mój obiekt i inne.
Na farmę to już jednak dużo większy wydatek i inne potrzeby i możliwości. To raczej mały odsetek społeczeństwa pójdzie w kierunku takich konstrukcji i to raczej biznesowo. Bo w końcu na tym ma się zarabiać. Oczywiście taka strategia biznesowa musi być bezpieczna. Nie wiem czy w takim przypadku warto takie konstrukcje opierać na sprzęcie z Chin. A większość instalacji to chyba właśnie taka teraz jest robiona. Jedyną firmą nie z Chin to jest JBGPV. Oni park maszynowy i większość produkcji paneli PV mają u nas w kraju. Raczej taka firma to większe bezpieczeństwo dla takiej instalacji.
ODPOWIEDZ